FREPY

Nuo 2009m. mūsų lopšelio-darželio logopedė Gintara Povilaitienė dalyvavo tarptautiniame 3 metų projekte „Žaisminga kalbos terapijos priemonė “ Lifelong Learning Programme (LLP) Comenius projekte  „Friendly Resources for Playful Speech Therapy“ . Projekto vykdytojas – Vytauto Didžiojo universitetas. Dalyviai iš Lietuvos, Estijos, Slovėnijos, Vokietijos. Svarbiausias šio projekto tikslas sukurti ikimokyklinio amžiaus vaikams metodinių priemonių rinkinį- kompiuterinę kalbos žaidimų priemonę, kuri padėtų lavinti skirtingus kalbos įgūdžius skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais (nuo 5 iki 8 metų). Šis priemonių rinkinys – tai įvairūs žaidimai, galvosūkiai, paveikslo istorijos, pasakojimai, dainos ir pan. Priemonės tinkamos tiek individualiam tiek grupės darbui.

Projekto rezultatai:

• Parengti 22 kompiuterinių žaidimų komplektai ir 3 stalo žaidimai, kurie padeda lavinti vaikų kalbos, pažintinius, socialinius gebėjimus bei įgūdžius skirtingais vaiko amžiaus tarpsniais: žaisdami vaikai mokosi rūšiuoti, apibendrinti, skaičiuoja, lygina. Pedagogo padedamas, gali įveikti nesėkmės baimę, išmoksta planuoti ir organizuoti savo veiklą, savarankiškai priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę už pasekmes.
  • Šios priemonės išverstos į keturias kalbas: lietuvių, vokiečių, estų ir slovėnų.
  • Priemonės publikuotos ir pasiekiamos internete, kad ir mokytojai ir vaikų tėvai turėtų galimybę jomis naudotis. Šis priemonių rinkinys – tai įvairūs žaidimai, galvosūkiai, paveikslo istorijos, pasakojimai, dainos ir pan.
  • Parengtos priemonės pedagogus skatina kūrybiškiau ir plačiau panaudoti stalo žaidimų paveikslus modeliuojant vis kitokias užduotis.
  • Projektas įvertintas Europos fondo (Comenius programos grupėje) sidabro medaliu.

Išsamesnė informacija apie projektą, jo partnerius, eigą yra tinklalapyje: www.frepy.eu

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>