full screen background image

STARTAVO „LAUKO PEDAGOGIKOS“ PROJEKTAS

Užsienio šalyse, ypač Skandinavijos, ikimokyklinio ugdymo gairėse akcentuojama, kad vaikai didžiąją dalį savo buvimo darželyje laiko turi praleisti gamtoje. Lietuvoje kol kas nėra nei vieno darželio, kuriame vaikas visą dieną galėtų būti lauke, tačiau Skandinavijos šalių iniciatyvos atkeliauja ir iki mūsų.

Pastaruoju metu mūsų lopšelis-darželis „Vaikystė“ labai didelį dėmesį skyrė lauko žaidimų teritorijos gerinimui – pastatyti nauji įrenginiai ir nameliai, įkurtos miško ir futbolo aikštelės, iš krūmų suformuotas labirintas – jais aktyviai naudojasi viso darželio vaikai. Vyksta įvairi kryptinga veikla lauke, organizuojamos išvykos ir ekskursijos, vasaros stovyklos. Tai tik pradžia, startas kitiems būsimiems sumanymams ir projektams.

Šiemet priešmokyklinių grupių, kūno kultūros ir muzikos pedagogės susibūrė pedagoginės plėtros projekto „Kaip praplėsti lauko erdvių ir priemonių funkcionalumą aktyviai vaikų veiklai“ vykdymui. Mums svarbus vaikų užimtumas, naujos galimybės turiningai vaikų veiklai lauke, kūrybinių sumanymų įgyvendinimas. Būdamas aplinkoje, kurioje apstu įvairiausių natūralių dalykų, vaikas jaučiasi itin laisvai, žadinama jo vaizduotė, nes jis neturi paruoštų žaislų, taigi tenka sugalvoti, kokie gamtos dalykai gali tapti žaislais ir kaip juos naudoti. Laukas – neišsemiama erdvė vaikų tyrinėjimams ir atradimams. Buvimas gryname ore turi teigiamos įtakos emocinei ir kognityvinei vaiko raidai bei sveikatai.

Tik bendromis pastangomis pasieksime geriausių rezultatų, todėl siekiame sužinoti tėvelių nuomonę apie vaikų veiklą lauke. Apklausos anketas priešmokyklinių grupių tėvelių maloniai prašome užpildyti „Varlyčių“, „Skruzdėliukų“ ir „Meškučių“ grupėse arba  internetu grupių „Google groups“ tinklalapiuose.  Pateikti atsakymai, kūrybiškos idėjos ir nuoširdi pagalba padės sėkmingiau diegti „lauko pedagogiką“ mūsų darželyje.

 Projektinė grupė:

Vilma Danienė

Alma Zaikauskaitė

Egidija Ulčickienė

Vida Mikelkevičienė

Edita Ževžikovienė

Rasa Regina Dražbienė

Inga Kajokienė

Kristina Rimkevičienė

Vilma Danienė

Parašykite komentarą!

One Response to STARTAVO „LAUKO PEDAGOGIKOS“ PROJEKTAS

 1. Tamar sako:

  Labai linkėčiau Jūsų darželiams įsitaisyti padėjėjais tokius „senelius” bei močiutes, kokį turėjo mano sūnus. Toks senelis – puikiausias laiko užėmimas. Visų pirma jis buvo labai sumanus ir išprusęs „smetoninis” inžinierius. Tai reiškia, kad kartu su sūnumis (vėliau – su anūkais) ištisai sprendė namų šeimininko uždavinius – vis kažką meistraudavo, prieš tai projektuodavo, skaičiuodavo, ką, kaip ir iš ko darys. Jo darbų sritis labai plati – nuo metalo ir medžio meistrysčių iki elektros instaliacijos ir mechaninių ar el. prietaisų, automobilio taisymo ar sodo darbų. Puikiai mokėjo ir kai kuriuos virtuvės darbus. Jo kumpiai, skilandžiai ir naminės dešros skoniu pranoko visus kitus kada nors ragautus.
  Berniukai sukiojosi su juo kartu iki nukritimo – puiki proto ir fizinė mankšta. Juk smagu kartu su seneliu kelmą rauti, iš lentų kažką sumeistrauti, namą nudažyti ir t.t. Na, ir kas , kad anūkas daugiau trukdo, negu padeda – už tai jo galva nuo mažens protingų, kūrybingų minčių ir gebėjimų pakraunama. Išmokoma SPRĘSTI uždavinius, užuot nuo jų bėgus. Mokykloje kaltas žinias išmoksta atpažinti ir taikyti praktikoje. O bedirbdami viską aptaria – ir medžio ar metalo savybes, ir visatą, ir vabalėlio gyvenimą, ir kaip sunkų rąstą nepavargstant atridenti ar sunkų daiktą aukštai lengvai užkelti…
  Lygiai taip pat ir šimtdadarbė močiutė, kuri mokėjo viską, ir visko to savo pavyzdžiu mokė – be įprastų moteriškų darbų ji dalijosi ir šeimos sumanios „finansų ministrės” paslaptimis.
  Gyvendami LAUKO darželiuose vaikai gali gauti tų žinių, kokių negalėjo gauti daugiabučiuose užauginti jų tėveliai.
  Suprantu, kad TOKS senelis – PRABANGA. Tačiau kreipkitės į visuomenę ne tik pinigų paramos, bet ir tokios paramos – juk atsiras senukų, kurie mielai išmokys vaikus to, ką patys moka ir gal neturėjo kam perduoti…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Connect with Facebook